Jakie wybrać krzesło do częstej pracy przy biurku?

Kupno krzesła do naszego pokoju, zwłaszcza z myślą o pracy biurowej, to zawsze trudna decyzja. Istnieje wiele czynników, jakie należy brać pod uwagę: krzesło powinno być atrakcyjne dla oka, a jednocześnie solidne; oferujące dużą wygodę nie niszcząc przy tym naszego kręgosłupa, a wszystko to najlepiej w przystępnej cenie.

Jeśli planujemy krzesła używać do pracy, koniecznie musi ono być obrotowe, ruchome i z regulowanym siedziskiem. Powinno też zapewniać aktywny tryb siedzenia. Mobilność i swoboda fotela obrotowego na kółkach, pozwalają nam w pełni skupić się na pracy umysłowej: zamiast ciągle przerywać i wstawać po kolejne potrzebne nam przedmioty, można po prostu obrócić się.

Regulacja siedziska pozwoli nam z kolei tak dobrać wysokość krzesła, aby nasze stopy wygodnie spoczywały na podłodze. To, a także kształt i stopień odchylenia oparcia, na dłuższą metę będzie decydować o naszym stanie zdrowia, w szczególności pleców i kręgosłupa.

Krzesło nie może być naturalnie zbyt twarde, ale mało kto pamięta, że unikać też należy mebli zbyt miękkich, przez które użytkownik zmuszony jest co chwila poprawiać swoją pozycję. Ponadto dobre podłokietniki pozwolą nam wygodnie ułożyć ręce zamiast opierać je o stół czy blat biurka.

Na koniec warto przeanalizować materiał, z którego wykonane jest obicie. Choć z pozoru to drobiazg, to jednak dobrze jeśli jest to materiał łatwy w czyszczeniu, a przy tym odporny na wszelkie uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *